Η South BC Αλίμου, ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Διονύση Παναγάκη ως Head Coach του ανδρικού τμήματος του Συλλόγου, για την αγωνιστική περίοδο 2020-21 στο απαιτητικό πρωτάθλημα της Γ΄ΕΣΚΑΝΑ. 

Ο Coach Παναγάκης έχει σημαντική εμπειρία ως προπονητής σε πλήθος εθνικών κατηγοριών ενώ στην αρχή της προπονητικής του διαδρομής βρέθηκε στην ομάδα του Περιστερίου ως assistant coach του ανδρικού τμήματος με συνεχής ανόδους έως και την Α1 εθνική κατηγορία και ως head coach του εφηβικού τμήματος του ίδιου συλλόγου. 

Τα τελευταία 2 χρόνια κατείχε την θέση του Head Coach του άκρως ανταγωνιστικού παιδικού τμήματος του Πρωτέα Βούλας, ενώ για την αγωνιστική περίοδο 2020-21 παράλληλα με την South Αλίμου, θα καθοδηγεί το εφηβικό τμήμα του Πρωτέα Βούλας ως πρώτος προπονητής. 

Ο Διονύσης (Σάκης) Παναγάκης, ως αθλητής ολοκλήρωσε μία πλούσια και ενεργή καριέρα σε θέσεις οργανωτικού και εκτελεστικού ρόλου, στο σύνολο των εθνικών κατηγοριών. Ενδεικτικά αναφέρουμε τον Μίλωνα, τον ΟΦΗ, το Λαύριο, τον Ιωνικό Λαμίας και την Γλυφάδα.

 

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ 2005

ΕΣΠΕΡΟΣ VS SOUTH

ΓΗΠΕΔΟ: ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ, ΛΑΜΠΡΟΥ ΚΑΤΣΩΝΗ 21 – ΚΑΛΛΙΘΕΑ

ΔΕΙΤΕ ΣΤΟ ΧΑΡΤΗ:

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: ΔΕΥΤΕΡΑ 24/2/2020

ΩΡΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ: 19:30 μ.μ

 

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ 2006

SOUTH VS ΑΙΞΩΝΗ

ΓΗΠΕΔΟ: ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΛΙΜΟΥ, ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ 33- ΑΛΙΜΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: ΚΥΡΙΑΚΗ 23/2/2020

ΩΡΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ: 13:15 μ.μ

ΩΡΑ ΛΗΞΗΣ: 15:00 μ.μ.

 

 

ΜΙΝΙ RED (COACH ΛΙΖΑ)

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ vs SOUTH

ΓΗΠΕΔΟ: ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ, 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ-ΛΥΚΕΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΑΥΞΕΝΤΙΟΥ 2 – ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΔΕΙΤΕ ΣΤΟ ΧΑΡΤΗ:

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: ΚΥΡΙΑΚΗ 23/2/2020

ΩΡΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ: 8:45 π.μ

ΩΡΑ ΛΗΞΗΣ: 10:00 π.μ

 

ΜΙΝΙ WHITE (COACH ΘΟΔΩΡΗΣ)

 

ΡΕΠΟ

 

ΠΡΟΜΙΝΙ (COACH ΒΑΣΙΛΗΣ)

SOUTH VS ΕΥΡΥΑΛΗ

ΓΗΠΕΔΟ: ΑΝΟΙΧΤΟ ΓΗΠΕΔΟ SOUTH

HMEΡOMHNIA: ΣΑΒΒΑΤΟ 22/2/2020

ΩΡΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ: 12:15 μ.μ

ΩΡΑ ΛΗΞΗΣ: 13:30 μ.μ

 

JUNIOR (ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ 2009)

ΜΙΛΩΝΑΣ VS SOUTH

ΓΗΠΕΔΟ: ΑΝΟΙΧΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΜΙΛΩΝΑ – ΟΛ. ΠΥΡΡΟΥ ΔΗΜΑ  ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

ΔΕΙΤΕ ΣΤΟ ΧΑΡΤΗ:

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: ΣΑΒΒΑΤΟ 22/2/2020

ΩΡΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ: 12:45 μ.μ

ΩΡΑ ΛΗΞΗΣ: 14:00 μ.μ

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ RED

AONA vs SOUTH

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ:KYΡΙΑΚΗ 3/2/2019

ΓΗΠΕΔΟ: ΑΝΟΙΧΤΟ ΓΗΠΕΔΟ, ΟΛΥΜΠΙΑΣ 3, ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ

ΔΕΙΤΕ ΣΤΟ ΧΑΡΤΗ:

ΩΡΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ: 10:15 π.μ

ΩΡΑ ΛΗΞΗΣ: 12:00 μ.μ

 

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ WHITE

SOUTH vs ΤΕΡΨΙΘΕΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: ΚΥΡΙΑΚΗ 3/2/19

ΓΗΠΕΔΟ: SOUTH

ΩΡΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ: 10:15 π.μ

ΩΡΑ ΛΗΞΗΣ: 11:45 π.μ

 

MINI

SOUTH vs ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: ΣΑΒΒΑΤΟ 2/2/19

ΓΗΠΕΔΟ: SOUTH

ΩΡΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ: 11:30 π.μ

ΩΡΑ ΛΗΞΗΣ: 13:00 μ.μ

 

ΠΡΟΜΙΝΙ RED

ΜΙΛΩΝΑΣ vs SOUTH

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: ΚΥΡΙΑΚΗ 3/2/19

ΓΗΠΕΔΟ:ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΜΙΛΩΝΑ, ΟΛΥΜΠΙΟΥΝΙΚΟΥ ΠΥΡΡΟΥ ΔΗΜΑ, ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

ΔΕΙΤΕ ΣΤΟ ΧΑΡΤΗ:

ΩΡΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ: 9:45 π.μ

ΩΡΑ ΛΗΞΗΣ: 11:00 π.μ

 

ΠΡΟΜΙΝΙ WHITE

ΤΕΡΨΙΘΕΑ vs SOUTH

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: ΣΑΒΒΑΤΟ 2/2/19

ΓΗΠΕΔΟ: ΑΝΟΙΧΤΟ ΓΗΠΕΔΟ, ΑΓΙΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΟΥ & ΤΕΝΕΔΟΥ , ΤΕΡΨΙΘΕΑ

ΔΕΙΤΕ ΣΤΟ ΧΑΡΤΗ:

ΩΡΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ: 12:15 μ.μ

ΩΡΑ ΛΗΞΗΣ: 13:30 μ.μ

 

JUNIOR

ΚΑΡΕΑΣ vs SOUTH

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: ΚΥΡΙΑΚΗ 3/2/2019

ΓΗΠΕΔΟ: ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΡΕΑ “ΤΑΚΗΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ”, ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ 45

ΔΕΙΤΕ ΣΤΟ ΧΑΡΤΗ:

ΩΡΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ: 9:45 π.μ

ΩΡΑ ΛΗΞΗΣ: 11:00 π.μ

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ RED

SOUTH vs PAO B.C

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: ΚΥΡΙΑΚΗ 16/12/2018

ΓΗΠΕΔΟ: SOUTH

ΩΡΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ: 11:00

ΩΡΑ ΛΗΞΗΣ: 12:15

 

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ WHITE

SOUTH vs ΜΙΛΩΝΑΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: TETΑΡTH 19/12/2018

ΓΗΠΕΔΟ: SOUTH

ΩΡΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ: 19:30

ΩΡΑ ΛΗΞΗΣ: 20:45

 

MINI

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ vs SOUTH

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: ΣΑΒΒΑΤΟ 15/12/2018

ΓΗΠΕΔΟ: ΑΝΟΙΧΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΛ.ΡΗΓΑ ΦΕΡΑΙΟΥ, Λ.ΑΛΙΜΟΥ & ΜΕΓ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ, ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ

ΔΕΙΤΕ ΣΤΟ ΧΑΡΤΗ:

ΩΡΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ: 11:45 π.μ

ΩΡΑ ΛΗΞΗΣ: 13:15 μ.μ

 

ΠΡΟΜΙΝΙ RED

SOUTH vs ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: ΚΥΡΙΑΚΗ 16/12/2018

ΓΗΠΕΔΟ: SOUTH

ΩΡΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ: 9:45 π.μ

ΩΡΑ ΛΗΞΗΣ: 11:15 π.μ

 

ΠΡΟΜΙΝΙ WHITE

SOUTH vs AONA

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: ΣΑΒΒΑΤΟ 15/12/2018

ΓΗΠΕΔΟ: SOUTH

ΩΡΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ: 11:00 π.μ

ΩΡΑ ΛΗΞΗΣ: 12:15 μ.μ

 

JUNIOR

SOUTH vs ΕΥΡΥΑΛΗ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: ΣΑΒΒΑΤΟ 15/12/2018

ΓΗΠΕΔΟ: SOUTH

ΩΡΑ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ: 12:15 μ.μ

ΩΡΑ ΛΗΞΗΣ: 13:30 μ.μ

ΠΑΙΔΙΚΟ

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ vs SOUTH

Ημερομηνία: Σάββατο 24/11

Γήπεδο: Κλειστό Γήπεδο Αργυρούπολης, Τριπόλεως 17 – Αργυρούπολη

‘Ωρα προσέλευσης: 9:45 π.μ

Ώρα λήξης: 11:00 π.μ

 

ΠΑΝΠΑΙΔΕΣ RED

XΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ vs SOUTH

Ημερομηνία: Kυριακή 25/11

Γήπεδο: Ανοιχτό Γήπεδο, Πανταζή 1 – Κανάρια Ηλιούπολης

‘Ωρα προσέλευσης: 13:30 μ.μ

Ώρα λήξης: 15:00 μ.μ

 

ΠΑΝΠΑΙΔΕΣ WHITE

SOUTH vs ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Ημερομηνία: Σάββατο 24/11

Γήπεδο: SOUTH

‘Ωρα προσέλευσης: 12:45 μ.μ

Ώρα λήξης: 14:00 μ.μ

 

ΠΡΟΜΙΝΙ RED

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ vs SOUTH

Ημερομηνία: Σάββατο 24/11

Γήπεδο: Ανοιχτό γήπεδο, Πλατεία Ρήγα Φεραίου – Λ. Αλίμου & Μ. Αλεξάνδρου , Αργυρούπολη

‘Ωρα προσέλευσης: 11:00 π.μ

Ώρα λήξης: 12:15 μ.μ

 

JUNIOR

SOUTH vs ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Ημερομηνία: Σάββατο 24/11

Γήπεδο: SOUTH

‘Ωρα προσέλευσης: 13:45 μ.μ

Ώρα λήξης: 15:00 μ.μ

 

 

Η εμπειρία επικράτησε στη δυνατή κατηγορία των “All Stars”
1η Θέση “Μπεκρή Μεζέ”

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΛΥΓΓΕΡΙΔΗΣ
ΘΕΟΔΩΣΗΣ ΧΟΛΕΒΑΣ
ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΠΑΠΑΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ
ΑΝΕΣΤΗΣ ΚΡΙΕΚΟΥΚΗΣ

Βράβευση απο Γιάννη Σιούτη, Αλέξη Τσακιρίδη

11665491_1675938112619061_671810523186211071_n

Ένα μεγάλο μπράβο στους “Los Alimos Lakers”
1η Θέση στην κατηγορία “For Fun”

ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΟΥΓΙΑΚΟΣ
ΖΩΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
ΧΑΡΗ ΚΑΤΣΙΚΑ
ΜΠΑΜΠΗΣ ΚΑΡΑΠΑΝΟΣ

Βράβευση από τον Γιάννη Σιούτη

11698511_1675874195958786_1599629508914297314_n